Коагулятор електрохірургічний – високотехнологічне медичне обладнання, що генерує високочастотний електричний струм, газ або випромінення та використовує його для майже миттєвого згортання крові під час медичних втручань. Контактує пацієнт лише з перетвореною тепловою енергією, без безпосереднього небезпечного контакту з електричним струмом коагулятора. Як головний інструмент в електрохірургії, коагулятор:
- зменшує ймовірність великих крововтрат;
- запобігає інфікуванню;
- забезпечує більш точне усунення тканин та швидке загоєння після операції.
Що таке апарат коагулятор?
Грубо кажучи, коагулятор – це елетроскальпель, який застосовується щодо наступних операцій:
- Електротомія – розсікання тканин.
- Електрокоагуляція – припалювання тканин.
- Комбінативне використання коагулятора.
Як працює коагулятор електрохірургічний?
Принцип роботи електрокоагуляторів хірургічних ґрунтується на впливі теплової енергії на тканини й відповідних цитохімічних змінах. Під час взаємодії з температурами від 45 °C до 60 °C характерне руйнування тривимірних структур білків та їх затвердіння в клейку речовину (необоротне згортання). Цей процес, званий коагуляцією, супроводжується зблідненням тканини. Подальше підвищення температури коагулятора до 100 °C призводить до висихання, – десикація. Інтенсивність згортання залежить не тільки від температури, а й від тривалості впливу тепла.
Для здійснення цих процесів металевий наконечник електрокоагулятора нагрівається електричним струмом. Після, активний електрод коагулятора торкається тканин або перебуває на відстані 2-3 мм над ними потрібний часовий проміжок.
Сфери застосування коагулятора хірургічного
До основних сфер застосування коагулятора відносять:
- Жорстку ендоскопію (ендоскопічна хірургія, гастроентерологія, урологія, гінекологія).
- Лапароскопічні операції.
- Загальну хірургію та косметологію.
- Забір біопсії.
Переваги використання коагуляторів у хірургії
Крім усунення втрат крові та полегшення роботи хірурга, коагулятори хірургічні мають широкий спектр клінічних переваг і технічних характеристик. Ось основні практичні плюси коагуляторів:
- Ефективність коагулятора. Прискорений гемостаз забезпечує безкровне проведення операцій, що особливо важливо при лазерних втручаннях.
- Мінімальна травматизація та прискорення післяопераційного відновлення.
- Безпека. Майже моментальне знищення патогенних мікроорганізмів унеможливлює потрапляння інфекцій у кров'яний потік і лімфатичні шляхи.
- Стерильність. Коли шматочки тканини контактують з електродом коагулятора, вони знищуються. Це підтримує електрод у стерильному стані й не дає злоякісним клітинам поширитися на здорові.
- Прецизійність. Завдяки відсутності кровотечі та чистішій робочій ділянці електрокоагулятори – це таке собі медичне ендоскопічне обладнання 2.0., що допомагає підняти точність на новий рівень.
- Менше болю. Термічний вплив на нервові закінчення істотно знижує больові відчуття під час і після операції. Це часто дає змогу обмежитися тільки місцевою анестезією.
Технічні особливості електрохірургічних коагуляторів:
- Висока ефективність перетворення енергії під час роботи з тканинами різного опору (від 100 Ом до 2000 Ом).
- Інтегровані системи моніторингу параметрів роботи та самодіагностики для щосекундного контролю стану.
- Оптимізовані характеристики вихідного високочастотного і радіочастотного сигналу мінімізують перешкоди.
Види коагуляторів для ендоскопії
Під час електрохірургічного втручання застосовуються різні види коагуляції тканин – монополярний і біполярний з різними апаратами відповідно.
Монополярні коагулятори
Монополярна коагуляція використовує електричний струм, який проходить від активного (оперативного) електрода через тіло пацієнта до нейтрального (поворотного) електрода. Цей метод дає змогу точно впливати на певну ділянку і застосовується переважно під час відкритих операцій. Такі коагулятори використовуються для:
- чистих і змішаних розрізів;
- висушування;
- фульгурації;
Існує три варіанти проведення монополярної електрокоагуляції:
- Прямий контакт електрода з тканиною
- Безконтактний вплив за допомогою аргонової плазми.
- Коагуляція в рідкому середовищі
Біполярні коагулятори
- У цьому типі електричних коагуляторів два електроди (кінчики пінцета або затискачів) слугують замикальними елементами, тобто електричний струм циркулює між ними, не проходячи через тіло пацієнта. Цей спосіб особливо ефективний для таких маніпуляцій:
- зупинки кровотеч;
- коагуляції поверхневих тканин;
Це забезпечує більший контроль над коагульованими тканинами. Опіки у пацієнта внаслідок недбалого поводження з інструментом-коагулятором практично виключені.
Додаткові модулі коагулятора
Нагрівання електродів може відбуватися не лише безпосередньо завдяки струму:
- Аргоноплазмовий – коагулятор медичний, що підтримує під'єднання додаткового блоку, який виробляє аргоновий газ. Не потребує прямого контакту інструмента з тканинами. Це запобігає відокремленню струпа від оброблюваної поверхні та виключає його прилипання до робочої частини електрода.
- Лазерні коагулятори – доповнення до стандартних коагуляційних систем для нанесення мікроопіків пучком лазерного випромінювання. Призначені для зовнішнього застосування. Найбільш популярні під час лікування офтальмологічних і судинних захворювань.
Як вибрати коагулятор?
Ось основні параметри, на які варто звернути увагу лікарям і фахівцям із закупівлі спеціалізованого медобладнання – коагуляторів:
- Специфіка застосування. Мікрохірургічні операції вимагають компактних і прецизійних пристроїв-коагуляторів. Робота з великими тканинами передбачає більш потужні коагулятори зі швидкою дією.
- Функціональність. Монополярна коагуляція ефективна під час роботи з великими судинами й видалення тканин. Біполярний режим коагулятора забезпечує філігранну роботу з дрібними судинами. Особливе місце посідає спрей-коагуляція – безконтактний метод, за якого електрична дуга між електродом і тканиною дає змогу обробляти великі ділянки без прилипання інструменту і мінімізує термічне пошкодження.
- Потужність і частота коагулятора. Вибір залежить від характеру втручання та обсягу оброблюваних тканин – цей параметр повинен точно відповідати конкретному хірургічному завданню.
- Електроди у коагуляторі. Залежно від сфери використання, можуть знадобитися різні насадки. Наприклад, неізольовані та ізольовані, прямі, скошені та вигнуті ножі, конуси, розтирка, петлі, голки, кулі, напівкулі та конізатори різної довжини й діаметра.
Чому варто купити коагулятор в MEDIGO?
Обираючи MediGo, ви отримуєте надійного партнера у сфері медичного обладнання. Наш магазин пропонує не тільки купити коагулятори високої якості, а й гарантує комплексну підтримку клієнтів. Включаючи безплатну кур'єрську доставку по Києву при замовленні від 30 000 грн або відправку Новою поштою по всій Україні. Також можете забирати замовлення зі складу самостійно.
Ваш спокій – наш пріоритет. У MediGo представлено тільки сертифіковане обладнання від перевірених виробників. На товари, у тому числі й коагулятори, надається офіційна гарантія від виробника
Не відкладайте покупку необхідного обладнання. Зв'яжіться з нами прямо зараз для консультації та оформлення замовлення!
FAQ
Чим монополярний коагулятор відрізняється від біполярного?
У разі монополярної конфігурації електричний струм проходить повний шлях через організм пацієнта, починаючи від активного електрода і завершуючи свій маршрут на нейтральній пластині. За біполярної техніки протікання струму обмежене невеликою ділянкою тканини між двома близько розташованими електродами одного інструменту.
Які витратні матеріали потрібні для роботи коагулятора?
Для ефективної роботи коагулятор оснащують нейтральними пластинами-електродами, монополярними та біполярними інструментами (пінцети, ножиці, петлі), одноразовими наконечниками.
Чи потрібна спеціальна підготовка для роботи з коагулятором?
Для безпечної роботи з коагулятором необхідно розумітися на техніці використання обладнання, правилах безпеки, можливих ускладненнях, а також мати відповідну медичну кваліфікацію.